Hakkımızda 2018-11-29T23:04:08+00:00
Loading...

Ahşap, yüzyıllar öncesinden günümüze kadar uzanan en önemli yapı malzemelerinden bir tanesidir. Günümüzde asırlar öncesinden kalma ahşap ürünleri görmek mümkündür. Türk mimarisinin vazgeçilmez unsurlarından olan ahşap, gelişen teknolojisinin de katkısıyla mükemmele yakın ürünlerin oluşturulmasına katkı sağlamaktadır. Tarih boyunca ahşabın bu kadar ilgi görmesinin ve kullanılırlığını her geçen gün artırmasının birçok nedeni vardı.

Ahşabın mükemmel bir yapı malzemesi olmasında beton ve çeliğe oranla daha fazla yük taşıyabilmesi, doğa şartlarına ve kimyasallara karşı daha dayanıklı olması ile depreme olan direnci önemli rol oynamaktadır. Bilinenin aksine ahşabın yangına karşı direnci de yüksektir. Yangına karşı beton ve çelikten daha dayanıklı olan ahşap yapılar günümüzde yangına 30 ila 90 dakika dayanabilecek şekilde tasarlanmaktadır. Ancak sadece çelik ise (genleşme katsayısının yüksek olması nedeniyle) normal bir yangına 10 dakika dayanabilmektedir. Ahşabın bir diğer özelliği ise kaynağı yenilenebilir olan tek yapı malzemesi olmasıdır. Ahşap bu özelikleri nedeniyle önemini ve değerini aradan onlarca yıl geçse de koruyacaktır.
Teknolojinin de katkısıyla mükemmel bir yapı malzemesi haline gelen ahşap, ZENGİN SAKSI’ da bir sanat eserine dönüşmektedir. Orman ürünleri üzerine imalat yapan ZENGİN SAKSI olarak, özel mimari tasarımlar ile kapı,kamelya ve ahşap merdiven gibi geniş ürün yelpazesi ile otel, işyeri, ofis ve evlerinizde siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Zengin saksı olarak bizler ahşap saksı, fiber saksı, ahşap bank, ahşap oturma bankı, ahşap piknik masası hizmetini en profesyonel olarak sunmaktayız. Ahşap saksı modelleri ve fiber saksı modellerimiz ile sizleri beklemekteyiz.

 

 

WhatsApp WhatsApp ile iletişime geç!